27 Kwietnia 2018

Zapowiedź Podhale Tour 2018

Zapowiedź Podhale Tour 2018

Już 13 maja, wyścigiem o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec, rozpocznie Kolarski Puchar Podhala w kolarstwie szosowym „Podhale Tour 2018”. Cały cykl, składa się z czterech etapów, kolejne dwa, również  ze startu wspólnego odbędą się: 17 czerwca w Rabie Wyżnej i 8 lipca w Rabce-Zdroju, a ostatni - jazda indywidualna na czas – 23 września w Spytkowicach. W zawodach mogą startować  amatorzy i zawodnicy posiadający licencje kolarskie.  Każdy etap jest klasyfikowany i nagradzany oddzielnie, oraz jest prowadzona klasyfikacja   generalna całego cyklu. Zwycięzca Podhale Tour 2018, zdobywa Kolarski Puchar Podhala.  Ponadto  przystąpiliśmy do nowo powstałej „Ligi Kolarskiej”, i uczestnicy Podhale Tour, będą zdobywać punkty według regulaminu  http://ligakolarska.pl  .  Osobna klasyfikacja dotyczy kategorii wiekowych. Oprócz trofeów sportowych i nagród regulaminowych, organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników, pamiątkowe medale, oraz losowanie upominków związanych z kolarstwem. Trasa  pierwszego etapu liczy ponad osiemdziesiąt  km, i prowadzi z Wróblówki  poprzez  Ludźmierz, Maruszynę, Czerwienne, Małe Ciche , Stare Bystre   do Czarnego Dunajca, gdzie będzie usytuowana meta. Następne  etapy ze startu wspólnego  będą nieco krótsze, ale za to bardziej wymagające i będą rozgrywane głównie na rundzie: Bukowina Osiedle, Podszkle, Piekielnik, Odrowąż, Bukowina Osiedle.  Ostatnie wrześniowe  zawody – jazda indywidualna na czas – to znana runda ze Spytkowic poprzez Rabę Wyżną, Harkabuz, Podwilk , Spytkowice z metą przy kompleksie wypoczynkowo sportowym „Beskid”.

W tych samych terminach i miejscach zostaną rozegrane zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży szkolnej „Mini Podhale Tour 2018”, o Grand Prix Podhala. I tu również  po dekoracji najlepszych , będzie losowanie atrakcyjnych upominków pośród wszystkich uczestników. Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, któremu partnerują Gminy: Czarny Dunajec, Rabka-Zdrój, Raba Wyżna, Spytkowice oraz Powiat Nowotarski. Patronat honorowy nad zawodami objęli : Poseł na sejm RP - Edward Siarka i Starosta Nowotarski - Krzysztof  Faber. Zapisy do pierwszego etapu i całego cyklu Podhale Tour  a także Mini Podhale Tour,  będą przyjmowane w biurze zawodów we Wróblówce  13 maja w godź od 8:30.

 Na stronie:  http://e-zawody.pl/pl/sign-pt118,  już można się zarejestrować, co znacznie usprawni zapisy w biurze zawodów.   Wszystkie informacje, regulaminy, zdjęcia,  trasy i inne  szczegóły znajdują się na www.podhaletour.tcorzel.pl    Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach, zarówno dzieci jak i dorosłych.  Spotykamy się na stadionie we Wróblówce 13 maja.

Stanisław Kowalcze