16 Marca 2021

Maraton rowerowy i czasówka 2021

Mija rok jak za przyczyną wirusa covid 19 została poważnie ograniczona aktywność sportowo turystyczna i niewiele jest oznak by mieć nadzieję, że się to szybko zmieni. W obecnej sytuacji organizacja imprezy sportowej wiąże się z poważnym ryzykiem jej ograniczenia lub nawet odwołania. Sportowcy jednak się nie poddają. Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice organizuje w tym roku dwa wydarzenia rowerowe:
- Górski szosowy maraton rowerowy – 12.06.2021r.
- Czasówka na wyznaczonej trasie – 25.04 do 08.05 2021r.
Maraton w tym roku odbędzie się na dwóch dystansach - Giga 314km. i Mega 195 km. - start i meta w Spytkowicach. Uczestnicy przejadą niemal całą południową Małopolskę zaliczając min przełęcze Krowiarki, Kocierską, Glisne, Edwarda Rydza-Śmigłego, Knurowską oraz takie miasteczka jak Andrychów, Wadowice, Mszana Dolna, Nowy Targ, czy Rabka-Zdrój. W sumie jest to przepiękna trasa o przewyższeniu 4500m, a pokonana w ciągu jednego dnia potrafi głęboko wryć się w ciało i duszę zdobywcy, pozostawiając niezapomniane wrażenia. W tym roku jest możliwość startu w maratonie osób z ograniczoną sprawnością kończyn dolnych poruszających się na rowerach typu hand-bike, zapraszamy. Miło nam będzie również gościć płeć piękną, w ubiegłym roku startowały tylko trzy Panie niemniej jednak poradziły sobie znakomicie. Pierwsza trójka kobiet i mężczyzn na dystansach, a także drużyny zdobywają puchary, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i certyfikat ukończenia maratonu. Zapisy do maratonu ruszają od 20 marca na stronie zawodów www.podhaletour.tcorzel.pl , tam też regulamin.
Drugą imprezą rowerową będzie czasówka, którą będzie można przejechać indywidualnie w dniach od 25 kwietnia do 8 maja, rejestrując jej przebieg w aplikacji „strava”. Na pierwszą trójkę kobiet i mężczyzn czekają medale, które zostaną wręczone podczas dekoracji uczestników Maratonu Podhale Tour. Regulamin czasówki na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl
Wszystkich kolarzy amatorów serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych imprezach.


Stanisław Kowalcze